Wina

Znakomite wina podobnie jak i wyśmienita kuchnia to nieodzowny element Restauracji 16 Stołów. W naszej karcie znajdziecie ich blisko 70 rodzajów. Zaspokajamy smak każdego podniebienia, ponieważ nasza bogata oferta obejmuje wina z najróżniejszych zakątków świata w tym: Francji, Włoch, Australii, Hiszpanii, Niemiec, Chile, Argentyny, RPA, Nowa Zelandia, Portugalia i wiele innych wspaniałych winnic. A wszystko to za sprawą i dzięki współpracy Willa Win, która jest jednym z najbardziej doświadczonych sprzedawców wina w naszym regionie i nie tylko. Już blisko 6 lat obdarzamy ich zaufaniem, ponieważ zawsze dobierają wina w sposób doskonały. Każda butelka wina posiada niepowtarzalny aromat miejsca z którego przybyła. Wino to ich największa pasja, a główną misją jest zapewnienie wysokiego poziomu oferowanych win przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Naszym wspólnym zadaniem jest troska o doskonały dobór win do serwowanych dań oraz najwyższy poziom ich serwisu co wiąże się z licznymi szkoleniami naszej kadry kelnerskiej przeprowadzane właśnie przez profesjonalistów z Willa Win. Podobnie jak karta menu, tak również karta win zmienia się średnio co najmniej 4 razy w roku, tak by smak wina idealnie współtworzył kwintesencję smaku serwowanych potraw.

Manufaktura Wina to lokalna inicjatywa powstała z pasji do wina i z zauroczenia całym światem winiarskim jako owoc sześcioletniej pracy Willi Win na rynku lubelskim.
Ten nowy projekt gromadzi ludzi, którzy pragną pogłębiać razem z nami wiedzę winiarską w stopniu podstawowym lub wyższym, dzielić się nią, spotykać się z innymi środowiskami powiązanymi tematycznie. Naszą uwagę skupiamy na praktycznych umiejętnościach związanych m.in. z enologią, wiedzą kulinarną i pogłębianiem znajomości wielu kultur i krajów.
Przynależność do Manufaktury Wina to także rozwijające się korzyści w postaci rabatów, stały dopływ informacji ze świata winiarskiego, regularne spotkania z winem w zaprzyjaźnionych restauracjach, wyjazdy na szlaki winiarskie i spotkania z ludźmi związanymi głęboką pasją z tym tematem.
Restauracja 16 Stołów również uczestniczy w tymże projekcie. Wspólnie z Willą Win organizujemy tematyczne wieczory z winem, degustację win, a dla bardziej wymagających znakomitą zabawę z WINE CASSINO.